Inhoud: We hebben onze vervolgcursus in 2025 volledig vernieuwd. In december 2024 is het nieuwste boek van Jacqueline uitgekomen, dat zij samen met collega’s schreef. Het boek behandelt casuïstiek. We gaan in deze cursus in op casuïstiek en brengen verdieping aan aan de hand van praktijkvoorbeelden, zowel vanuit het boek als vanuit de cursisten.

Deze cursus is bedoeld voor collega’s die al een twee- of meerdaagse introductiecursus in ACT gevolgd hebben en bekend zijn met de zes kernprocessen van ACT. Het procesgerichte karakter van ACT staat centraal. Aan de hand van casuïstiek en videomateriaal leer je de ACT processen te herkennen bij je cliënten en bij jezelf. Je leert zien hoe de processen zich ontvouwen tijdens de therapeutische interactie, zodat je nog beter kunt aansluiten bij je cliënten.  We brengen alles samen in oefeningen waarin je je interventies in een vloeiende beweging leert toepassen bij je cliënten. Daarbij besteden we aandacht aan de nieuwste ontwikkelingen in ACT zoals Process Based Therapy en Process Based Behavior Therapy. 

Vooropleiding: Cursisten hebben ten minste kennis van het maken van functieanalyses (begrijpen wat er bedoeld wordt met functie van gedrag) en hebben een tweedaagse cursus ACT gevolgd, of beschikken over vergelijkbare kennis en ervaring. Informeer gerust als je twijfelt over je vooropleiding.

Literatuur: (aan te schaffen) :
Batink, T., A-Tjak, J., & Thewissen, R. (2024). Casusboek ACT. Acceptance and Commitment Therapy in de behandelpraktijk. BSL Media & Learning.

De studiebelasting bestaat uit 12 uren aanwezigheid en thuisstudie (boek en opdrachten).

Deze cursus is momenteel alleen incompany te volgen.